пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

Лабораторне №1 Творчі завдання

Завдання 1. Представте власну ідею використання різноманітних послуг Інтернет у майбутній педагогічній діяльності.

Природознавство 3 клас

Тема:ДЛЯ ЧОГО СТВОРЮЮТЬ ЗАПОВІДНИКИ?

Мета: ознайомити учнів із заповідними об'єктами України, метою їх створення, із заходами щодо відтворення і збереження природи; розвивати мислення, мовлення; виховувати діяльнісну любов до природи.
Обладнання: мультимедійний проектор( для показу відео), карта України, довідковий матеріал, атласи, мережа інтернет.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 135-136)
— Пригадайте! Чому зникають рослини і тварини?
Робота в парах
— Обговоріть кроки, які необхідно здійснити для збереження різноманіття рослин і тварин у природі. Згадайте що собою являє Червона книга України.
Крок перший: складання списків рослин і тварин, яким загрожує небезпека зникнення, тобто створення й постійне оновлення Червоної книги України. Пригадування структури Червоної книги України(http://redbook-ua.org/animals/status ).
Крок другий: збереження природного середовища існування рослин і тварин.
Крок третій: поширення знань про необхідність охорони природи рідного краю.
— Що розповів Мудрий Лісовичок?
— Роздивіться малюнки на с. 136 і розкажіть, чи збереглись у вашому краї недоторкані куточки природи?
— Розкажіть, що ви знаєте про заповідник «Асканія-Нова».
— Вам уже відомо про Міжнародну Червону книгу і Червону книгу України. Ще одним важливим заходом збереження природи є створення заповідників. Заповідники — це ділянки землі, де охороняється вся природа: рослини, тварини, ґрунти, повітря, вода. В Україні перший заповідник Асканія- Нова був заснований у 1898 році у степу на Херсонщині. У заповіднику ростуть 482 види рослин. Це ковила, типчак, тюльпани, півники, люцерна й багато інших.
У ньому зібрано понад 200 видів птахів і майже 50 видів тварин з різних куточків земної кулі. Сюди вперше зі степів Монголії завезено коней Пржевальського. З Біловезької Пущі до заповідника завезли зубрів. Також тут мешкають бізони, зебри, зебу, антилопи гну, лами, муфлони. З птахів зустрічаються страуси, фламінго, лебеді, фазани.
Асканія-Нова — не єдиний центр з охорони природи. Нині в Україні діють 17 державних заповідників.
Давайте ми хоча б за допомогою відео подивимось про цей заповідник. https://www.youtube.com/watch?v=BI1AJqsR8cg 
Висновки
• Для збереження природи створюють заповідники.
• В Україні діють 17 державних заповідників.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Розповідь учителя про заповідні території рідного краю
3. Робота в парах
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Проект «Облаштовуємо нашу планету»
— Як можна оберігати природу на нашій планеті? Складіть план корисних дій.





 Завдання 3. Проведіть віртуальну екскурсію у віртуальному музеї, виставці.

ЄДИНИЙ УРОК ПАМ'ЯТІ "ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО" 4 КЛАС

Мета. Розширити знання дітей про Чорнобильську тра гедію, наголосити про потенційну небезпеку радіації для усього живого, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорно бильській АЕС, показати, що чужої біди немає. Вчити зас тосовувати у повсякденному житті елементарні радіаційно-гігієнічні навички. Виховувати любов до рідного краю, природи; виховувати у дітей людяність, доброту та згуртованість.

Обладнання. Плакат з епіграфом, виставка дитячих ма люнків про Чорнобиль, книги про Чорнобильську трагедію, вирізки з газет, свічки, фонограми, Віртуальна екскурсія Національним музеєм «Чорнобиль».

Хід заходу
 Вчитель. Чорнобиль... Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль — це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль.
1.Учень.
2.Учень.....
Звучить пісня «Чорнобиль» (перегляд відеоролика про Чорнобиль) https://www.youtube.com/watch?v=Xlb5PtOTs24
Вчитель. Давайте ми перенесемося в Чорнобиль. Щоб ви побачили що відбувалось і відбувається там зараз і тоді, ми побуваємо на віртуальній екскурсії.
Вчитель. Підсумкова бесіда.
 Ось наше заняття підходить до кінця. Тож запам’ятайте, що 14 грудня відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Що таке радіація?
Які правила поводження у забрудненому середовищі ви запам’ятали?
Як в нашому районі вшановуються пам'ять героям-ліквідаторам?
Прощання.
Молодці, але ніколи не забувайте тих людей, які пожертвували своїм житіям заради нашого блага... Шануйте їхню пам'ять!

Немає коментарів:

Дописати коментар